ژنراتور نو یا کارکرده  | موتورها و دیزل ژنراتورهای مستعمل در مقایسه با نمونه­ های نو کدام­یک برای شما مناسب است؟

امروزه گستره وسیعی از موتورها و دیزل  ژنراتور نو یا کارکرده است و برای خریداران احتمالی در بازار موجود می­باشد و چرخه ­ی خرید عموماً با تعیین یک نیاز آغاز می­شود.
(مثلاً برای توانمندسازی دستگاه­های سنگین، فراهم­ساختن پشتیبان (بک­آپ) اضطراری، توان اصلی یا آماده­باش (استندبای) و غیره)، و سپس به انجام تحقیق و تحلیل به منظور تعیین مشخصات و ملزومات منجر میگردد.
پس از آن، شما معمولاً با تصمیم مهم انتخاب یک موتور و یا یک دیزل ژنراتور نو یا کارکرده مواجه می­شوید و به منظور دست­یابی به یک تصمیم هوشمندانه و جوابی برای آن است که فاکتورهای متعددی را باید در نظر بگیرید که بسیاری از آنها در این مقاله ارائه شده­ اند.
 دیزل ژنراتورهای نو

درست مثل خرید یک اتوموبیل نو، دلیل اول برای خرید یک دیزل ژنراتور نو این است ضمانت استاندارد تولیدکننده را به همراه دارد و شرایط ضمانت بسیار متفاوت است.
اما بسته به کاربرد مورد نظر از دیزل ژنراتور و یا موتور، معمولاً بین یک الی دو سال می باشد.
با این حال، درست مشابه اتومبیل ، این ضمانت­ ها بدون افزایش قیمت ارائه نمی­شوند و معمولاً بسته به اندازه، ساخت و تولیدکننده، ممکن است زمان انتظار طولانی یا دسترسی (موجودی) محدود، باعث شود زمان طولانی­تری برای خرید آن صرف شود.
به ویژه در هنگام خرید  دیزل ژنراتورهای بزرگتربرای شرکت­ هایی که زمان کافی برای انتظار دارند و واقعاً به امنیت یک یا دو سالی ضمانت نیاز دارند. دیزل ژنراتورهای نو می توانند بهترین گزینه مشابه هر دستگاه سنگین دیگر، لازم است.
بسادگی همه­ مزایا و معایب وضعیت خاص خود را سبک و سنگین کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای نیاز خود تعیین نمایید.
دیزل ژنراتورهای مستعمل

با اینکه معمولاً ضمانت ندارند، به دلایل متعددی، عموماً مزایای قابل توجهی در خرید موتورهای دیزلی بازسازی­ شده و دیزل ژنراتورهای توان الکتریکی مستعمل وجود دارد.
یکی از این دلایل کلیدی بدون شک این است که دیزل ژنراتورهای مستعمل با ساعات کم در موتورها معمولاً با قیمت­های جالب توجهی موجود هستند که از قیمت­ های خرده ­فروشی بسیار بالای واحدهای نو به شدت پایین­ تر هستندحتی ممکن است با خرید یک دیزل ژنراتور مستعمل کم­ ساعت به جای یک نمونه­ نو تا 50% و یا بیشتر صرفه­ جویی کرد.
یک مزیت کلیدی دیگر در خرید یک genset (ست دیزل ژنراتور، مجموعه دیزل ژنراتور) مستعمل این است که آنها به سادگی در دسترس هستند و می­توان آنها را به سرعت خریداری کرده و نصب نمود.هیچ انتظاری به خاطر محدودیت موجودی و زمان هدایت کارخانه وجود نداردو به این ترتیب شما می­توانید به سادگی آن را خریداری کرده و بلافاصله آن را به محل مورد نظر منتقل کنید.
بسیاری از فروشنده­ ها حتی هزینه نقل و انتقال را نیز در قیمت محصول لحاظ می­کنندبه علاوه،به دلیل اینکه بسیاری از تولیدکنندگان برند دیزل ژنراتور، دستگاه ­های قدرتی صنعتی را تولید می­کند ریسک آن قابل چشم پوشی است.
دیزل ژنراتورهای پرتوان به نحوی ساخته می­شوند که عمر طولانی داشته باشند و در هر زمان لازم کار کننددر واقع بسیاری از موارد این عملکرد واقعی آنهاست که همواره، وقتی به آنها نیاز دارید در دسترس شما باشند (مثلاً در هنگام قطعی برق)و بسته به عمر دستگاه، ممکن است هنوز دارای ضمانت باشند یا حداقل نوعی گارانتی از جانب فروشنده (واسطه) داشته باشند.
در صورت امکان، یافتن دیزل ژنراتوری که بیشتر تنها برای بک­آپ اضطراری یا توان آماده­ باش (استندبای) بکار می­رفته است بهترین کار است.
دیزل ژنراتورهای بک­آپ تنها زمانی به کار می­افتند که توان اصلی افت می­کند(خاموش می­شود) و بالتبع بسیاری از آنها به ندرت مورد استفاده قرار می­گیرند و عمر بدون تعمیر طولانی تری در پیش دارند.
تنها عیب واقعی خرید یک دیزل ژنراتور مستعمل این است که مالکیت آن در اختیار شخص دیگری بوده و توسط او مورد استفاده قرار گرفته است.
بنابراین، احتمالاً باید در خصوص کاربری قبلی، سابقه، و شرایط فعلی دیزل ژنراتور و موتور با فروشنده صحبت کنیدبه همین دلیل مهم است که همیشه خرید از یک شرکت معتبر که زیرساخت و تخصص فنی برای تست، تعمیر، یا بازسازی مناسب و یا همه­ آنها را برای این ماشین­ های صنعتی دارند، در نظر بگیرید.
بسیاری از مؤسسات فروش، تمام دیزل ژنراتورهای مستعمل خود را با بارهای مختلف تست می­کنند اما بسیاری از افراد و واسطه­ های کوچک منابع مناسب را در اختیار ندارند روشن است که تست کردن و سرویس کردن، هر دو حائز اهمیت هستند.
بسیاری از تست ها عموماً با یک گواهی تأیید در خصوص جزئیات عملکرد هر واحد همراه هستند دیزل ژنراتورهای مستعمل کم ­ساعت، با ابعاد بین 35 kW تا 2 MW معمولاً به سادگی در دسترس هستند.
کم ­ساعت به این معنی است که دیزل ژنراتور برای تعداد منطقی و کمی از ساعات مورد استفاده قرار گرفته است.
به وضوح قیمت­ها شدیداً به kW، HP، ساعات، تولیدکننده، KVA، و غیره بستگی دارند و بین 16000$ تا 800,0000$ و یا بیشتر، متغیر هستند.
دیزل ژنراتورهای مازاد

ماشین­ مازاد در واقع دستگاه جدیدی است که برای مدت زیادی در انبار بوده و یا از نیازهای اصلی خریدار بیشتر بوده و مورد استفاده قرار نگرفته است.
دیزل ژنراتورهای مازادی که قبلاً تحت مالکیت دیگران بوده است، گاهی توسط شرکت­ های خصوصی، مزایده ها،توزیع­ کنندگان، واسطه ­ها، و حتی ارتش به فروش می­رسند.
شرکت­ها معمولاً به منظور حذف انبارگردانی­ های اضافی و یا استفاده نشده و بازگرداندن دارایی­ ها به نقدینگی، دیزل های مازاد خود را می­فروشند.
به عنوان مثال، اگر شرکتی پانزده دیزل ژنراتور 200 kW را طی یک قرارداد عمده دریافت کند، و تنها به ده دیزل ژنراتور نیاز داشته باشدآنگاه به احتمال زیاد پنج دستگاه مازاد به فروش خواهند رسید زیرا آنها به واحدهای اضافی نیازی ندارند.
اگر بتوانید یک دیزل ژنراتور مازاد را با قیمت معقولی تهیه کنیدآنها معمولاً یکی از بهترین و هوشمندانه­ ترین خریدهایی هستند که می­توانید انجام دهیدتنها ایراد خرید ادوات مازاد این است که گاهی قیمت هنوز به قیمت اصلی محصول نو نزدیک است اگر پول یک مسئله ­ کلیدی باشداحتمالاً با خرید یک genset مستعمل کم­ ساعت خواهید توانست مبلغ بیشتری را صرفه­ جویی کنید.
پایانه­ های دیزل ژنراتوری
پایانه­ های دیزل ژنراتوری نقاطی هستند که همواری ولتاژ موجود از دیزل ژنراتور را تعیین می­کنند.
اینها در واقع نقاط پایانی دیزل ژنراتور هستند که پایانه­ ها مهم­ترین نقش را در رگولاسیون (تنظیم) ولتاژ بازی می­کنند.
در صورتی که از ادوات الکترونیکی حساس، نظیر کامپیوترها استفاده شوداثربخشی پایانه­ های دیزل ژنراتوری مهم­ تر خواهد شدپایانه­ های دیزل ژنراتوری مستعمل برای تمام شرایط موجود هستند.
معمولاً، می­توانید با انتخاب پایانه­ های دیزل ژنراتوری مستعمل به جای نمونه­ های نو، هزینه­ هایتان را کاهش دهید همان­طور که می­دانید، پایانه­ های دیزل ژنراتوری و موتور دیزلی آنچه که ست دیزل ژنراتور (مجموعه دیزل ژنراتور) نامیده می­شود را تکمیل می­کند.
موتورهای دیزلی بازسازی ­شده

یک گزینه­ ی دیگر در هنگام خرید یک ست دیزل ژنراتور یا موتور صنعتی، در نظر گرفتن خرید یک موتور دیزلی بازسازی­ شده است موتورهای بازسازی­ شده تحت فرایند دقیقی قرار می­گیرند که در اغلب موارد نهایتاً یک محصول شبیه ­نو را به وجود می ­آورند و می­توانند یکی از مقرون به صرفه ­ترین راه ­های صرفه ­جویی در هزینه­ های سرمایه­ گذاری­تان باشند.برای اینکه دیدی از الزامات متداول بازسازی داشته باشید، تعدادی مرحله­ کلیدی در ادامه آورده شده است.
در هنگام بازسازی موتورها، هسته­ موتور به طور کامل پیاده می­شود و تمام قسمت­ ها با یک محفظه­ شیمیایی تمیز می­شوند بخش­های موتور برای تست­ شدن، بازرسی، و بازسازی ارسال می­شوند. کل این پروسه، بسیار پیچیده و دقیق است.
بلوک­ های سیلندر نیز به منظور بررسی وجود ترک­ های سطحی بازبینی می­شوندحفره ­های سیلندر، حفره های شمارنده، و حفره­ های میل­ لنگ چک شده و در صورت نیاز تعمیر می­شوند معبرهای آب بلوک ­های سیلندر با فشار تست می­شوند سپس این میل­ لنگ­ها اندازه­گیری ­شده (آزمایش­ شده) و طبق مشخصات استاندارد تولیدکننده پولیش یا ماشین­ کاری می­شوند.
دمنده ­ها و میله­ های اتصالی مجدداً جایگذاری شده و یا باز تولید می­شوند پمپ­ های آب و پمپ­ های سوخت با استفاده از یاتاقان­ ها، آب­بندی­ ها و شفت­ ها بازتولید می­گردند.
سایر قطعات و زیرمجموعه­ ها نیز با استانداردها و مشخصات کارخانه بازتولید می­شوند پیش از ترخیص، پمپ های سوخت نیز تست می­شوند.
موتورها با استفاده از یاتاقان­ ها، آب­بندی­ ها، واشرهای جدید و تعدادی از بخش­ های مصرفی نو، مجدداً سرهم ­بندی (مونتاژ) می­شوند. موتور تکمیل ­شده با بارهای مختلف در یک دینام ومتر پیشرفته تست میشود.
خروجی اصلی، rmp، فشار روغن، فشار میل ­لنگ و فشارهای جعبه­  هوا به همراه مشخصات موتور ثبت شده است وبصورت یک گزارش بازبینی راه­ اندازی ارائه می­شوند.
موتورها متعاقباً با یک لایه اکسید قرمز یا با رنگ لعابی در برابر زنگ­ زدگی و هوا مقاوم ­سازی می­شود.
برای اطمینان از اینکه موتور بازسازی­ شده پس از اتمام فرایند عیناً به خوبی نمونه نو است،دقت زیادی بکار گرفته می­شود به همین دلیل معمولاً بهتر است که ایده­ خرید یک موتور دیزلی بازسازی­ شده است.
برای کاربردهای مختلف به صورت جدی در نظر گرفت تنها ایراد واقعی این فرایند این است که باید مطمئن شوید که فروشنده قابل اعتماد و متخصص است و تخصص و پرسنل فنی لازم برای انجام درست این فرایند و کار با جزئیات دقیق را دارد.
البته اینجا، در عرضه و خدمات دیزل (Diesel Service and Supply) ما برخی از تکنسین ­های دیزلی برتر در صنعت را در اختیار داریم و به مدت بیش از 23 سال به بازسازی موتورهای دیزلی مشغول بوده­ ایم.
نو در مقابل مستعمل خلاصه

بطور خلاصه، همان­طور که مشاهده می­کنید، روشن است که یک دیزل ژنراتور نویا کارکرده، بازسازی­شده، یا مازاد معمولاً می­تواند برای پول شما ارزش بیشتری داشته باشد و به همین دلیل همیشه باید آن را در نظر داشت با این حال، مشابه هر گونه خرید بزرگ صنعتی تجاریباید عوامل متعددی را در نظر داشت پیش از تصمیم­ گیری نهایی آنها را سبک و سنگین کرد.
اگر هنوز مطمئن نیستید و تمایل دارید که به صورت دقیق­ تر در خصوص وضعیت یا نیازهای ویژه­ خود صحبت کنید با ما تماس بگیرید و یکی از متخصصان یا نمایندگان فروش ما، برای کمک ­رسانی به شما آماده خواهند بود.
02195119067
02195119068
02195119069

 

تفاوت دیزل ژنراتورهای نو و دست دوم
دیزل ژنراتور دست دوم
دیزل ژنراتورهای مازاد
موتورهای دیزلی بازسازی شده
دیزل ژنراتور 
دیزل ژنراتور نو
دیزل ژنراتور کار کرده
دیزل ژنراتور مستعمل