انتخاب دیزل

انتخاب دیزل  دیزل ژنراتورها کارکرده در مقایسه با نمونه­ های نو. کدام­یک برای شما مناسب است؟

امروزه گستره­ ی وسیعی از دیزل ژنراتورها نو و کارکرده برای خریداران احتمالی در بازار موجود می­باشد. در انتخاب دیزل  چرخه ­ی خرید عموماً با تعیین یک نیاز آغاز می­شود (مثلاً برای توانمندسازی دستگاه­های سنگین، فراهم­ساختن پشتیبان (بک­آپ) اضطراری، توان اصلی یا آماده­باش (استندبای) و غیره)، و سپس به انجام تحقیق و تحلیل به منظور تعیین مشخصات و ملزومات منجر می­گردد. پس از آن، شما معمولاً با تصمیم مهم انتخاب دیزل یک موتور و/ یا یک ژنراتور نو یا کارکرده مواجه می­شوید. به منظور دست­یابی به یک تصمیم هوشمندانه و جوابی برای آن، فاکتورهای متعددی را باید در نظر بگیرید که بسیاری از آنها در این مقاله ارائه شده­ اند.

 

دیزل ژنراتورهای نو

درست مثل خرید یک اتوموبیل نو، دلیل اول برای خرید و انتخاب دیزل یک ژنراتور نو این است که ضمانت استاندارد تولیدکننده را به همراه دارد. درازا و شرایط ضمانت بسیار متفاوت است اما بسته به کاربرد مورد نظر از ژنراتور و/ یا موتور، معمولاً بین یک الی دو سال می­باشد. با این حال، درست مشابه اتوموبیل، این ضمانت­ها بدون افزایش قیمت ارائه نمی­شوند. و معمولاً بسته به اندازه، ساخت و تولیدکننده، ممکن است زمان انتظار طولانی یا دسترسی (موجودی) محدود، باعث شود که زمان طولانی­تری برای خرید آن صرف شود، به ویژه در هنگام خرید دیزل ژنراتورها بزرگتر. برای شرکت­هایی که زمان کافی برای انتظار دارند و واقعاً به امنیت یک یا دو ساله­ی ضمانت نیاز دارند، دیزل ژنراتورها نو می­تواند بهترین گزینه باشد. مشابه هر دستگاه سنگین دیگر، لازم است به سادگی همه­ی مزایا و معایب وضعیت خاص خود را سبک و سنگین کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای نیاز خود تعیین نمایید.

دیزل ژنراتورهای کارکرده

با اینکه معمولاً ضمانت ندارند، به دلایل متعددی، عموماً مزایای قابل توجهی در خرید و انتخاب دیزل  بازسازی­ شده و دیزل ژنراتورها توان الکتریکی کارکرده وجود دارد. یکی از این دلایل کلیدی بدون شک این است که دیزل ژنراتورها کارکرده با ساعات کم در موتورها معمولاً با قیمت­های جالب توجهی موجود هستند، که از قیمت­های خرده ­فروشی بسیار بالای واحدهای نو به شدت پایین­تر هستند. حتی ممکن است با خرید یک ژنراتور کارکرده کم­ساعت به جای یک نمونه­ی نو، تا 50% و یا بیشتر صرفه­جویی کرد.

یک مزیت کلیدی دیگر در خرید و انتخاب دیزل یک genset (ست ژنراتور، مجموعه ژنراتور) کارکرده این است که آنها به سادگی در دسترس هستند و می­توان آنها را به سرعت خریداری کرده و نصب نمود. هیچ انتظاری به خاطر محدودیت موجودی و زمان هدایت کارخانه وجود ندارد، و به این ترتیب شما می­توانید به سادگی آن را خریداری کرده و بلافاصله آن را به محل مورد نظر منتقل کنید. بسیاری از فروشنده­ها حتی هزینه­ی نقل و انتقال را نیز در قیمت محصول لحاظ می­کنند.

به علاوه، به دلیل اینکه بسیاری از تولیدکنندگان برند ژنراتور، دستگاه­های قدرتی صنعتی را تولید می­کنند، ریسک آن قابل چشم­پوشی است. دیزل ژنراتورها توان به نحوی ساخته می­شوند که عمر طولانی داشته باشند و در هر زمان لازم کار کنند، در واقع بسیاری از موارد این عملکرد واقعی آنهاست که همواره، وقتی به آنها نیاز دارید، در دسترس شما باشند (مثلاً در هنگام قطعی برق). و، بسته به عمر دستگاه، ممکن است هنوز دارای ضمانت باشند، و یا حداقل نوعی گارانتی از جانب فروشنده (واسطه) داشته باشند. در صورت امکان، یافتن ژنراتوری که پیشتر تنها برای بک­آپ اضطراری یا توان آماده­باش (استندبای) به کار می­رفته است، بهترین کار است. دیزل ژنراتورها بک­آپ تنها زمانی به کار می­افتند که توان اصلی افت می­کند (خاموش می­شود) و بالتبع بسیاری از آنها به ندرت مورد استفاده قرار می­گیرند و عمر بدون تعمیر طولانی­ای در پیش دارند.

تنها عیب واقعی خرید و  انتخاب دیزل ژنراتور کارکرده این است که مالکیت آن در اختیار شخص دیگری بوده و توسط او مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین، احتمالاً باید در خصوص کاربری قبلی، سابقه، و شرایط فعلی ژنراتور و موتور با فروشنده صحبت کنید. به همین دلیل مهم است که همیشه خرید و انتخاب دیزل از یک شرکت معتبر که زیرساخت و تخصص فنی برای تست، تعمیر، یا بازسازی مناسب و یا همه­ ی آنها را برای این ماشین­های صنعتی دارند، در نظر بگیرید. بسیاری از مؤسسات فروش، تمام دیزل ژنراتورها کارکرده خود را با بارهای مختلف تست می­کنند، اما بسیاری از افراد و واسطه­ های کوچک منابع مناسب را در اختیار ندارند. روشن است که تست کردن و سرویس کردن، هر دو حائز اهمیت هستند. بسیاری از تستها عموماً با یک گواهی تأیید در خصوص جزئیات عملکرد هر واحد همراه هستند. دیزل ژنراتورها کارکرده کم­ساعت، با ابعاد بین 35 kW تا 2 MW معمولاً به سادگی در دسترس هستند. کم­ساعت به این معنی است که ژنراتور برای تعداد منطقی و کمی از ساعات مورد استفاده قرار گرفته است. به وضوح قیمت­ها شدیداً به kW، HP، ساعات، تولیدکننده، KVA، و غیره بستگی دارند و بین 16000$ تا 800,0000$ و یا بیشتر، متغیر هستند.

 

دیزل ژنراتورهای مازاد

ماشین­ مازاد در واقع دستگاه جدیدی است که برای مدت زیادی در انبار بوده و یا از نیازهای اصلی خریدار بیشتر بوده و مورد استفاده قرار نگرفته است. دیزل ژنراتورها مازادی که قبلاً تحت مالکیت دیگران بوده است، گاهی توسط شرکت­های خصوصی، مزایده­ها، توزیع­کنندگان، واسطه­ها، و حتی ارتش به فروش می­رسند. شرکت­ها معمولاً به منظور حذف انبارگردانی­های اضافی و/یا استفاده­نشده و بازگرداندن دارایی­ها به نقدینگی، مازادهای خود را می­فروشند. به عنوان مثال، اگر شرکتی پانزده ژنراتور 200 kW را طی یک قرارداد عمده دریافت کند، و تنها به ده ژنراتور نیاز داشته باشد، آنگاه به احتمال زیاد پنج دستگاه مازاد به فروش خواهند رسید زیرا آنها به واحدهای اضافی نیازی ندارند. اگر بتوانید یک ژنراتور مازاد را با قیمت معقولی تهیه کنید، آنها معمولاً یکی از بهترین و هوشمندانه­ترین خریدهایی هستند که می­توانید انجام دهید. تنها ایراد خرید ادوات مازاد این است که گاهی قیمت هنوز به قیمت اصلی محصول نو نزدیک است و اگر پول یک مسئله­ی کلیدی باشد، احتمالاً با خرید یک genset کارکرده کم ­ساعت خواهید توانست مبلغ بیشتری را صرفه­جویی کنید.

پایانه­های ژنراتوری

پایانه­های ژنراتوری نقاطی هستند که همواری ولتاژ موجود از ژنراتور را تعیین می­کنند. اینها در واقع نقاط پایانی ژنراتور هستند. پایانه­ها مهم­ترین نقش را در رگولاسیون (تنظیم) ولتاژ بازی می­کنند. در صورتی که از ادوات الکترونیکی حساس، نظیر کامپیوترها استفاده شود، اثربخشی پایانه­ های ژنراتوری مهم­تر خواهد شد. پایانه­های ژنراتوری کارکرده برای تمام شرایط موجود هستند. معمولاً، می­توانید با انتخاب پایانه ­های ژنراتوری کارکرده به جای نمونه­های نو، هزینه­هایتان را کاهش دهید. همان­طور که می­دانید، پایانه­های ژنراتوری و موتور دیزلی آنچه که ست ژنراتور (مجموعه ژنراتور) نامیده می­شود را تکمیل می­کند.

موتورهای دیزلی بازسازی ­شده

یک گزینه ­ی دیگر در هنگام خرید و انتخاب دیزل یک ست ژنراتور یا موتور صنعتی، در نظر گرفتن خرید یک موتور دیزلی بازسازی­شده است. موتورهای بازسازی­شده تحت فرایند دقیقی قرار می­گیرند که در اغلب موارد نهایتاً یک محصول شبه­نو را به وجود می­آورند و می­توانند یکی از مقرون به صرفه­ ترین راه­های صرفه­جویی در هزینه­های سرمایه­گذاری­تان باشند. برای اینکه دیدی از الزامات متداول بازسازی داشته باشید، تعدادی مرحله­ی کلیدی در ادامه آورده شده است:

در هنگام بازسازی موتورها، هسته­ ی موتور به طور کامل پیاده می­شود و تمام قسمت­ها با یک محفظه­ی شیمیایی تمیز می­شوند. بخش­های موتور برای تست­ شدن، بازرسی، و بازسازی ارسال می­شوند. کل این پروسه، بسیار پیچیده و دقیق است.

بلوک­های سیلندر نیز به منظور بررسی وجود ترک­های سطحی بازبینی می­شوند. حفره­های سیلندر، حفره­های شمارنده، و حفره­های میل­لنگ چک شده و در صورت نیاز تعمیر می­شوند. معبرهای آب بلوک­های سیلندر با فشار تست می­شوند. سپس این میل­لنگ­ها اندازه­گیری ­شده (آزمایش­ شده) و طبق مشخصات استاندارد تولیدکننده پولیش یا ماشین­کاری می­شوند.

دمنده ­ها و میله ­های اتصالی مجدداً جایگذاری شده و یا بازتولید می­شوند. پمپ­های آب و پمپ­های سوخت با استفاده از یاتاقان­ها، آب­بندی­ها و شفت­ها بازتولید می­گردند. سایر قطعات و زیرمجموعه­ها نیز با استانداردها و مشخصات کارخانه بازتولید می­شوند. پیش از ترخیص، پمپ­های سوخت نیز تست می­شوند.

موتورها با استفاده از یاتاقان­ها، آب­بندی­ها، واشرهای جدید و تعدادی از بخش­های مصرفی نو، مجدداً سرهم­بندی (مونتاژ) می­شوند. موتور تکمیل­شده با بارهای مختلف در یک دینامومتر پیشرفته تست می­شود. خروجی اصلی، rmp، فشار روغن، فشار میل­لنگ و فشارهای جعبه­ی هوا به همراه مشخصات موتور ثبت شده و به صورت یک گزارش بازبینی راه­اندازی ارائه می­شوند. موتورها متعاقباً با یک لایه­ی اکسید قرمز یا با رنگ لعابی در برابر زنگ­زدگی و هوا مقاوم­سازی می­شود.

برای اطمینان از اینکه موتور بازسازی­ شده پس از اتمام فرایند عیناً به خوبی نمونه­ی نو است، دقت زیادی به کار گرفته می­شود. به همین دلیل معمولاً بهتر است که ایده ­ی خرید یک موتور دیزلی بازسازی­ شده را برای کاربردهای مختلف به صورت جدی در نظر گرفت. تنها ایراد واقعی این فرایند این است که باید مطمئن شوید که فروشنده قابل اعتماد و متخصص است و تخصص و پرسنل فنی لازم برای انجام درست این فرایند و کار با جزئیات دقیق را دارد. البته، اینجا، در عرضه و خدمات دیزل (Diesel Service and Supply) ما برخی از تکنسین­های دیزلی برتر در صنعت را در اختیار داریم و به مدت بیش از 23 سال به بازسازی موتورهای دیزلی مشغول بوده­ایم.

نو در مقابل کارکرده خلاصه

به طور خلاصه، همان­طور که مشاهده می­کنید، روشن است که یک ژنراتور و/ یا موتور کارکرده، بازسازی­شده، یا مازاد معمولاً می­تواند برای پول شما ارزش بیشتری داشته باشد و به همین دلیل همیشه باید آن را در نظر داشت. با این حال، مشابه هر گونه خرید بزرگ صنعتی/ تجاری، باید عوامل متعددی را در نظر داشت و پیش از تصمیم­گیری نهایی آنها را سبک و سنگین کرد. اگر هنوز مطمئن نیستید و تمایل دارید که به صورت دقیق­تر در خصوص وضعیت یا نیازهای ویژه­ی خود صحبت کنید، با ما تماس بگیرید و یکی از متخصصان مطلع یا نمایندگان فروش ما، برای کمک­رسانی به شما آماده خواهند بود.

دلتا دیزل ژنراتور 09121259779

اجاره دیزل ژنراتور
تفاوت دیزل ژنراتورهای نو و کارکرده
تفاوت ژنراتورهای نو و کارکرده
خرید دیزل ژنراتور
خرید قطعات
دیزل ژنراتورها
دیزل ژنراتورهای کارکرده
دیزل ژنراتورهای مازاد
دیزل ژنراتورهای نو
ژنراتورها
ژنراتورهای کارکرده
ژنراتورهای مازاد
ژنراتورهای نو
قدیمی
 کارکرده
نو