مقدمه

یکی از اساسی‌ترین نکاتی که به هنگام خرید موتور برق باید در نظر داشته باشید کیفیت و قیمت آن است. موتور برق‌ها در ابعاد و انواع مختلفی تولید می‌شوند که همین امر در قیمت این دستگاه تاثیر گذار است. با توجه به نوساناتی که بازار دارد، نمی‌توان قیمت ثابت موتور برق را گفت، اما می‌توان که قیمت این دستگاه را از روی برند، کاربرد و کارایی تخمین زد. همچنین این دستگاه با سوخت‌های دیزل و گازوئیل کار می‌کند و خریدار موتور برق باید به فکر تهیه سوخت این دستگاه باشد. در این مقاله از شرکت صنایع جوش و برق دلتا با شما همراه خواهیم بود و به شما عوامل موثر در قیمت موتور برق را می‎گوییم.

قیمت موتور برق

عوامل موثر در تعیین تعرفه موتور برق

عوامل زیادی هستند که در تعیین تعرفه موتور برق نقش پررنگی دارند. قیمت دستگاه‌های موتور برق نوسانات بسیاری دارد و همچنان تغییرات در قیمت این دستگاه، ایجاد می‌شود. در نظر داشته باشید که قیمت نمونه‌های کارکرده یا کم کارکرد این دستگاه به مراتب ارزان‌تر از موتور برق‌های نو هستند. در ادامه برخی از عوامل موثر در تعیین تعرفه موتور برق را به شما می‌گوییم.

برند

این مورد در تعیین تعرفه موتور برق نقش پررنگی دارد، زیرا این شرکت تولید کننده است که تعرفه اولیه را تعیین می‌کند. تفاوت شرکت‌های تولید کننده در قرار دادن کاربردهای مختلف برای محصولات خود است. در ادامه چند مورد از برند‌های معروف تولید کنندگان موتور برق را به شما معرفی می‌کنیم.

گارانتی

وجود گارانتی در تعرفه موتور برق تاثیر زیادی دارد. معمولا کسانی که توان خرید موتور برق‌های نو و گارانتی دار را نداشته، اقدام به خرید دستگاه‌های مار کرده می‌کنند. یکی از مزایای گارانتی این است که اگر دستگاه شما به تعمیر یا سرویس شدن نیاز داشته باشد، گارانتی می‌تواند به شما کمک کند.

خدمات پس از فروش

اگر نیاز به خدمات پس از فروش دارید، باید به شما بگوییم که باید در هنگام خرید دستگاه با فروشنده، این موضوع را مطرح کرده و شرایط خود را به آن شخص بگویید. خدمات پس از فروش می‌تواند نصب رایگان در محل، خدمات مشاوره، خدمات نگهداری و تعمیرات، ارائه گارانتی و یا انتقال رایگان به محل باشد.

اتاقک سایلنت

این مورد به اندازه برند و موارد دیگر، نقش زیادی در تعیین تعرفه موتور برق ندارد، اما اگر اتاقک سایلنت برای شما یک معیار است و نمی‌خواهید صدای زیادی در زمان کار کردن موتور برق به گوشتان برسد؛ این مورد می‌تواند در قیمت تاثیر گذار باشد. کیفیت ساخت اتاقک سایلنت می‌تواند در قیمت تاثیر گذار باشد. در این روزها موتور برق‌های بزرگ صدای زیادی از خود تولید می‌کنند و همین موضوع قرار دادن یک اتاقک سایلنت را ضروری کرده است. این اتاقک‌ها باید کیفیت رنگ مناسب، بدنه مستحکم، دریچه ورودی هوا و غیره را دارا باشند که میزان کیفیت آن‌ها می‌تواند قیمت‌ها را افزایش دهد.

نصب و راه‌اندازی

یکی از مهمترین عواملی که تعرفه موتور برق را تعیین می‌کند نصب و راه‌اندازی است. البته، برخی از شرکت‌ها این‌ امر را به صورت رایگان برای تبلیغات و راحتی مشتری انجام می‌دهند. اما، شرکت‌هایی که این خدمات را رایگان انجام نمی‌دهند، هزینه آن را هنگام فروش از مشتری دریافت می‌کنند.

سخن پایانی

در این مطلب با شما همراه بودیم و عوامل موثر بر تعرفه موتور برق را برای شما بازگو کردیم. شرکت صنایع جوش و برق دلتا در کنار فروش موتور برق‌های نو، اقدام به اجاره دادن موتور برق کارکرده و کم کارکرد نیز می‌کند. اگر توان خرید دستگاه‌های نو را ندارید، می‌توانید اقدام به اجاره موتور برق کنید.