هررنگ دود ناشی از موتور دیزل نشانه ای از مشکل فنی دیزل دارد.

دود ناشی از موتور دیزل: آبی، سیاه یا سفید؟

هرگونه دود اضافی که از یک موتور دیزل خارج شود نشان دهنده یک مشکل، و از طریق رنگ آن دود می­توان به طبیعت مشکل پی برد.

دودی که در ابتدا از موتور دیزل خارج می­شود مسئله مهمی نیست.

اما اگر این مسئله ادامه پیدا کند یا اینکه بعد از گرم شدن موتور باز هم دود کند. یا اینکه وقتی قدرت موتور را افزایش می­‌دهید آن موتور فریاد می­‌زند که قسمتی از آن را تعمیر کنید، این مسئله مشکل زا است.

دود در دیزل ژنراتور

اما دلیل دود چیست؟ و چه چیزی نیاز به تعمیر دارد؟

زمانی که حرف از دود موتور دیزل زده می­‌شود یک طیف خاصی از رنگ مد نظر ما است.”آبی، سیاه و سفید” که هرکدام سر منشا مشکل خاصی در موتور است که هر کدام را یک به یک بررسی می­کنیم:

موتور دیزل مشکل دود سیاه دارد، دود موتور دیزل بیش از حد معمول است.

سوخت دچار احتراق جزئی بوده است. شناخت کامل دلایل این مهم اندکی کار می‌برد.

دود آبی دیزل ژنراتور

افرادی که صاحب موتورهای دیزل هستند احتمالا شنیده ­اند که دود آبی رنگ عموما نشان دهنده سوختن روغن در محفظه احتراق موتور است.

دود آبی دیزل ژنراتور

پرسش بزرگ در اینجا این است که این روغن از کجا می آید؟ در گذشته­ ها که از موتورهای کوچک دو سیکله قایقی استفاده می‌­شد و کامپیوتری برای کنترل کردن و تزریق دقیق سوخت نبود این موتورها به شدت دود می‌­کردند.

اما با پیشرفت موتورها، چه در موتورهای دو زمانه و چه در انواع چهار زمانه ی آن دلیلی برای انتشار دود وجود ندارد.

این مهم برای دود روغن هم صدق می­کند. شما نباید این نوع دود را تا زمان های خیلی زیادی که موتور کار کند از آن ببینید.مگر وقتی که موتور دیگر به پایان عمر مفید خود رسیده باشد.

اگر دود آبی رنگ می­بینید ممکن است چندین دلیل داشته باشد که در زیر آورده شده است:

برای یک موتوری که مدت زمان طولانی کار کرده است مسائلی مانند بست سر شیرها (ولوو) و رینگ پیستون­هایی که مستهلک شده­ اند می­تواند دلیلی برای انتشار بیش از اندازه دود آبی از اگزوز باشد.

در هر دو مورد، یک مکانیک با تجربه نیاز است تا مشکل را کاملا شناسایی کند. موتور ما ممکن است به روزهای پایانی دوره سرویس دهی خوب خود رسیده باشد.

آیا بیش از اندازه کارتر موتور را از روغن پر کرده ­اید؟

خط کش بازدید روغن را بازرسی کنید. اگر نشانه بالاتر از نشانه فول باشد، شما یا کس دیگری بیش از اندازه روغن در موتور ریخته ­اید. این موضوع باید در اسرع وقت حل شود زیرا از آنجا که فشار کارتر ممکن است به اندازه­ای باشد که به وارون شدن بست های کارتر بی انجامد و به شدت به آن­ها آسیب برسد.

آیا سیستم تهویه کارتر شما گیر دارد یا چیزی راه آن را بسته است؟

هر موتوری نیاز به تنفس دارد ،اگر سیستم تهویه به هر دلیلی محدود شود منجر به بالا رفتن فشار کارتر شده و نهایتا روغن از رینگ پیستون ها به بیرون عبور می‌­کند و نتیجه این موضوع سوختن روغن و دود آبی رنگ می شود.

امروزه بیشتر سیستم­ های تنفسی هوای داخلی موتور را به گردش در می­آورند یا گردش هوا را از طریق شیلنگ متصل به پوشش در بالای موتور، به موتور بر می‌­گردانند.

اگر شیلنگ اتصال را در زمانی که موتور کار می‌­کند بیرون بکشید یک پالس قوی از فشار هوا که از قسمت های پایینی موتور می­آید را باید حس کنید.

اگر همین شلنگ با روغن پر شود، بدین معنا است که رینگ پیستون­ها موجب تراکم در محیط کارتر موتور شما شده و روغن از کارتر بیرون زده و به این سیستم گردش وارد شده است.

یک سناریو خطرناک دیگر نشتی از بست توربوشارژر است، اگر موتور شما توربوشارژ باشد،‌ قسمت مکش هوا توربو، مانند بخش اگزوز روتور توربو، دارای یک بست تحت فشار روغن است.

در نظر داشته باشید که این روتورهای توربوشارژر عموما با سرعت ۲۰۰۰۰ دور بر دقیقه چرخش دارند.

بنابراین روغن­ های روان­ کننده­ بیرینگ­ ها که برای حمایت از شفتها استفاده می­‌شود، اهمیت بسیاری دارند. اما برخی اوقات بست­ها مستحلک می‌­شوند و به سیستم مکش هوا اجازه تجمع روغن می‌­دهند.

این یک موقعیت خطرناک است که نیاز به رسیدگی سریع دارد زیرا ممکن است موتور شما با روغن روان­کننده کار کند.

با یک تامین کننده روغن تحت فشار برای توربوشارژر و یک بستی که نشتی دارد ،در قسمت مکش هوا از شفت که تیغه­ های توربو روی آن سوار شده ­اند، نهایتا روغن موتور خام وارد محفظه احتراق موتور خواهد شد.

در این سناریو، حتی با قطع کامل سوخت ورودی، موتور ممکن است مهار نشدنی شود. زمانی که موتور دچار این شرایط شود موتور دیزلی که در شرایط مهار نشدنی با روغن کارتر کار می­کن ،این قدر به این کار ادامه می­‌دهد تا کل روغن تخلیه شود و موتور به خاطر عدم وجود روان کننده گیر کند.

در این شرایط تنها راه خاموش کردن یک موتور سد کردن راه هوای ورودی به محفظه احتراق است. برخی موتورهای دیزلی با کنترل­ کننده­ های اورژانسی تجهیز شده که ورودی هوا را می­بندد.اگر موتور شما نیز این امکانات را دارد خوشحال باشید. حقیقت اینجاست که بیشتر موتورها به هم­چین چیزی مجهز نیستند. پس می­‌توان با تخلیه مواد مهار کننده آتش مثل CO2 یا هم عامل مهار کننده دیگری(هالون یا هر کدام از جایگزین­ های آن) در بخش مکش هوا، اکسیژن رسیده به موتور راه قطع کرده و موتور خاموش شود.

هیچ­وقت از یک مهارکننده شیمیایی خشک استفاده نکنید زیرا ممکن است منجر به صدمه شدید موتور شود.(پودر ناشی از مهار کننده ممکن است بالای پیستون­ها تجمع پیدا کند و پیستون به سر سیلند ضربه وارد کرده و موتور را خراب کند).

در نهایت این­که از رسیدگی به تعمیرات مربوط به دود آبی چشم پوشی نکنیم.

اگر به موقع به این مشکل رسیدگی کنید شاید مسئله پیش آمده در حد بک تعویض روغن حل و فصل شود.

هم­چنین مطلع باشید که فرسودگی ناشی از کهولت موتور نقش به­ سزایی در احتمالاتی مانند شکسته شدن ریگ پیستون­ها یا فرسودگی گایدها ایفا می­‌کند.

به زبان ساده، برای یک موتوری که مدت زمان زیادی از کارکرد آن نمی­گذرد ،دود موتور دیزل آبی رنگ به خاطر پر کردن بیش از ظرفیت کارتر است که این مهم همیشه تقریبا ناشی از خطای انسانی است.

علت دود سیاه در دیزل ژنراتور

دود سیاه ناشی از بد سوزی سوخت یا کم رسایی یا بد رسایی هوا درون به موتور است.

در هر دو مورد نسبت سوخت به هوا به طرز قابل تعجبی تغییر کرده است.

علت دود سیاه در دیزل ژنراتور

حل مشکل این است که جایی که سوخت ناراسایی دارد یا کجت از هوا به راحت به درون موتور تغزیه نمی‌­شود.

همچنین باید در نظر داشته باشید که گاهی اوقات دود سیاه طبیعی است.

موتور شما مجهز به یک هدایت کننده است که میزان سوخت بر اساس مقدار کاری که از آن می­‌کشید را هماهنگ می­‌کند، پس از این‌که شما ناگهان سرعت و شتاب را بالا می­‌برید موتور ممکن است مقداری دود موتور دیزل سیاه تولید کند که تنها حاصل از تزریق مقداری سوخت اضافی توسط هدایت کننده در شرایطی که هنوز موتور به دور موتور کافی نرسیده باشد است.

با پیدایش موتورهای کنترلی الکتریکی این مشکل خیلی زود از بین رفت.

فرض کنید یاتاقان کاتلس روی شفت پروانه شما گیر کند، یا روی یک دام مخصوص صید خرچنگ عبور کنید و دور شفت و پروانه موتور گیر کند و یا اینکه گیاه سارگسو در پروانه موتور گیر کند.

گاورنر یا تنظیم کننده این بار اضافی را حس کرده و سوخت بیشتری به موتور می‌­فرستد و حال دود سیاه بخشی از تصویر را فرا می­‌گیرد.

مسئله کلیدی در اینجا این است که آیا دود سیاه به ­وجود آمده سریع از بین می­رود یا نه.

اگر سریع از بین می­‌رود، و موتور سریع به دور موتور عادی بر می­‌گردد و سرعت موتور عادی به نظر می‌­رسد که آن دود به­ وجود آمده به دلیل واکنش بیش از حد تنظیم کننده پمپ تزریق به تغییر سریعی که در موقعیت دریچه سوخت به وجود آمده است مسئله مهمی نیست.

اگر دود سیاه ادامه پیدا کند و دور موتور مداوماً کاهش بیابد، به دریا رفته و سعی کنید پروانه موتور را تمیز کنید. یاتاقان کاتلس کمی دردسرساز و فریب دهنده است، زیرا لزوما موجب اصطحکاک و مقاومت بیشتر، در حالت خنثی موتور نمی‌­شود.

من تنها یک مورد داشتم که تنها وقتی در موتور تغییر دنده اتفاق می‌­افتاد، بار اضافی ایجاد می­‌شد.

در آن حالت موتور و شفت به اندازه کافی جابجا شده­ اند تا خیاره شکسته روی یاتاقان کاتلس باعث قفل شدگی شفت شود.

این مهم نیز هم­چنین به دلیل احساس بار اضافی، تنظیم کننده را فریب می­دهد تا سوخت بیشتری به موتور بفرستد.

محدودیت­های هوا را فراموش نکنید ،موتور دیزلی که دچار کمبود هوا است، کم کم قدرت خود را از دست داده و دود سیاهی که بیشتر از حالت نرمال است، تولید می‌­کند.

در این مورد از خود بپرسید که چه چیزی تغییر کرده است. آیا شلنگ تهویه جدا یا پاره شده؟ آیا فیلتر هوا کثیف شده؟ اگر همراه با دود موتور دیزل سیاه کارایی موتور نیز کاهش یابد یا از کار بایستد،احتمالا یک یا چندین تزریق کننده سوختتان نشتی دارد.

اگر در این مسائل تجربه ­ای ندارید پیشنهاد می­کنم در این مسئله با یک تعمیرکار دیزل ژنراتور تماس بگیرید.

خروج دود سفید از دیزل ژنراتور

دود سفید دیزل ژنراتور

منشا دود سفید هم می­تواند سوخت اضافی باشد و هم نشتی خنک کننده داخلی در موتور این موردی است که شما احتمالا به متخصص موتور دیزل تماس خواهید گرفت،

 

اما یک نکته عیب یابی برای ارائه به شما هست:

وقتی موتور کار می­کند دست خود را به مدت ۲۰ ثانیه جلو اگزوز بگیرید ورودی اگزوز را محدود نکنید فقط سعی کنید دود را با انگشتان خود پوشش دهید.

سپس دست خود را جلوی صورتتان بگیرید،اگر بوی قوی موتور به مشامتان رسید، دود موتور دیزل سفید به معنای این است که سوخت به حدی در موتور اضافی تزریق شده که حتی نتوانسته محترق شود (در مقایسه با دود سیاه که احتراق جزئی صورت پذیرفته بود).

عموماً این دود موتور دیزل سفید نشان دهنده مشکلات جدی تزریق سوخت است.

اگر بوی شدید موتور حس نکردید، یکی از انگشتانتان را به نوک زبانتان بزنید. اگر حس شیرینی در دهانتان داشتید، همان­جا بایستید:

یک خنک کننده داخلی نشتی دارد (مزه شیرینی به ماده ضد یخ درون خنک کننده برمی­گردد، که سمی است).

این موضوع هم اگر خودتان وارد نیستید نیاز به یک متخصص موتور دارد.

چیزی که نشان داده شد یک از بین رفتن واشر یا ترک برداشتن سر سیلند است.

پس موضوع نهایی در اینجا این است که اگر هر نوع دود اضافی از اگزوز موتور شما خارج گردید، نشان دهنده یک مشکل است و به آن بی­ توجهی نکنید.

در این لینک می‌توانید از تعمیر و سرویس دیزل ژنراتور بیشتر بدانید!