کمنز(Cummins)

تاریخچه­ کمنز

در حدود 100 سال قابلیت اطمینان و عملکردکمنز |(کامینز)با نوآوری، دوام و تعهد به جامعه، در خاک صنعت دیزل ژنراتور ریشه دوانده است.
شرکت موتور کامینز (کمنز)که در سال 1919 در کلمبوس ایندیانا تأسیس شده و بنام Clessie Lyle Cummins نام­گذاری شده است.
شرکتی تازه تأسیس بود که برای اولین بار پتانسیل تجاری یک فناوری موتور اثبات ­نشده را که دو دهه قبل توسط رودولف دیزل ابداع شده بود،دریافت.
خوشبختانه کلسی کامینز، یک مکانیک و مخترع خودآموخته،نظر خود را با شخصی در میان گذاشت که منابع مالی برای تحقق ایده­ های او را داشت: ویلیام گلنتون (W. G) ایروین،یک بانک­دار و سرمایه­ دار موفق محلی که پشتوانه­ مالی اعمال مکانیک خودرو و مغازه­  ای ماشین کامینز (کمنز)را تأمین کرده بود.

شروع یک پدیده­ی خاص (یک چیز خاص)

با گذشت یک دهه از آغاز کار، یعنی زمانی که موتور دیزلی در کسب موفقیت تجاری با شکست مواجه شده بود حرکت هوشمندانه یکلسی کامینز (کمنز)بازاریابی به حفظ شرکت کمک کرد.
کامینز (کمنز)یک موتور دیزلی را بر یک لیموزین پاکارد مستعمل سوار کرد و در روز کریسمس سال 1929 دبلیوجی ایروین را برای گشت و گذار با نخستین اتوموبیل دیزلی امریکا همراه خود برد هیجان ایروین برای موتور جدید، او را به سمت تزریق سرمایه­ ای نقد خود به شرکت سوق داد به تقویت رکوردهای استقامت و سرعت در سال­های بعدی کمک کرد–شامل یک مسافت 13/535 مایلی خسته­ کننده در مسیر تندرو موتور ایندیاناپولیس در 1931 
بااین حال تبلیغات به تنهایی نمی­توانست شرکت را سر پا نگه دارد.
کامینز (کمنز)به محصولات قابل اطمینان و سازماندهی مناسب کسب و کار نیاز داشت در سال 1933، شرکت مدل H، یعنی یک موتور قدرتمند برای حمل و نقل را رونمایی کرد که آغازگر موفق­ ترین خانواده از موتورهای شرکت بود.
جی ایروین میلر نوه­ی، برادر دبلیوجی ایروین، در سال 1934 به سمت مدیر کل منصوب شده و به هدایت شرکت به سمت برتری جهانی برای چهار دهه بعد مشغول شد.
با بازاریابی محصولات با کیفیت از طریق سازمان خدمات ویژه در سرتاسر کشور، شرکت نخستین سود خود را در سال 1937 کسب کرد. سه سال بعد، کامینز (کمنز)ضمانت 100 هزار مایل اول صنعت را ارائه کرد.

تجدید قوا با فرصت

تا دهه­ی 1950، امریکا یک برنامه­ی عظیم ساخت بزرگراه بین ایالتی را آغاز کرده است.از موتورهای کامینز (کمنز)برای تأمین نیروی بسیاری از دستگاه­های ساخت جاده و هزاران کامیون که در آنها تردد می­کردند استفاده کرد.
رانندگان کامیون­ها خواستار اقتصاد، توان، قابلیت اطمینان و پایداری نیاز بودند و کامینز (کمنز)به این موارد پاسخ داد.
کامینز (کمنز)با تلفیق تحقیقات آزمایشگاهی و آزمایشات میدانی، نظیر اجراهای نمایشی در مسابقات Indy 500، به موفقیت ­های فنی نظیر سیستم تزریق سوخت PT (فشار-زمان) چرخشی در سال 1954 دست یافت.
تا اواخر دهه 1950، کامینز (کمنز)بالغ بر 100 میلیون دلار فروش داشت و در بازار کامیون­های دیزلی سنگین پیشرو و حاکم بود.

جهانی­ شدن

هم­چنان که کامینز (کمنز)به گسترش کسب و کار خود در ایالات متحده مشغول بود شرکت به فراتر از مرزهای تجاری می­نگریست ، کامینز (کمنز)نخستین تسهیلات تولید خارجی خود را در سال 1956 در شاتس اسکاتلند افتتاح کرد .
و تا اواخر دهه­ی 1960، شبکه­ی فروش و خدمات خود را به 2500 نمایندگی در 98 کشور گسترش داد.
امروزه کامینز (کمنز)بیش از 5000 شعبه در 197 کشور و سرزمین دارد
کامینز (کمنز)که تحت هدایت نظارتی جی. ایروین میلر اداره می­شد،پیوندی قوی با کشورهای مطرحی نظیر چین، هند و برزیل برقرار کرد کامینز بیش از اغلب شرکت­های چندملیتی امریکایی دیگر در آن حضور داشت.

یک حضور پرقدرت

کامینز دیگر فقط یک کسب و کار موتور نیست،بلکه یک پیشرو جهانی قدرت با بیش از 14 میلیارد دلار فروش در سال 2010 استما یک خانواده­ از کسب و کارهای مرتبط ولی تقسیم­ بندی­ شده هستیم .
کامینز به چهار بخش تجاری تقسیم می­شود:موتور،تولید توان،تجارت قطعات و توزیع و محصولات و خدماتی را در بیش از 150 کشور به مشتریان ارائه می­نماید.
کمنز یک پیشرو فناوری در بازار موتور دیزلی است که کارمندان آن بی­وقفه کار می­کنند تا راه حل­های پیشرفته­ای برای چالش دشوار و فزاینده­ی تولید موتورهایی با کارکرد تمیزتر (یعنی بدون ایجاد آلودگی) فراهم نمایند.
به عنوان مثال، کامینز (کمنز)تنها شرکت صنعتی بود که با رونمایی از موتور دیزلی توربوی 6/7 لیتری جدید خود برای پیکاپ Dodge Ram Heavy Duty در سال 2007، استانداردهای 2010 EPA برای آزادسازی NOx را کسب نمود.
روح نوآوری و تعهد به کیفیت کلسی کامینز ،حتی پس از گذشت تقریباً یک قرن، هنوز در وجود حدوداً 40 هزار کارمندی در کمنز برای طراحی، ساخت و فروشمحصولات مرتبط با هرگونه وسیله­ی نقلیه­ای که در ذهن می­گنجد، مشغول به فعالیت هستند، وجود دارد.