مقدمه

اجزای دیزل ژنراتور از قطعات مختلفی تشکیل می‌شود و این اجزا در بین برخی از موتور برق‌ها وجود دارند. در این دستگاه‌ها کیفیت اجزا خیلی مهم است و همین امر بر قیمت موتور برق تاثیر مستقیم دارد. قطعات تقلبی می‌توانند به سلامت موتور برق آسیب بزنند یا حتی آن را از کار بی‌اندازند. همیشه سعی کنید که از قطعات اصلی برای موتور برق خود استفاده کنید تا هم دستگاه شما آسیب نبیند و هم از از طول عمر موتور برق کاسته نشود. در ادامه این مقاله از شرکت صنایع جوش و برق دلتا با شما همراه خواهیم بود و به شما درباره اجزای موتور برق را می‎گوییم.

اجزای موتور برق

اجزای موتور برق

در ادامه اجزا و قطعات موتور برق را برای شما معرفی می‌کنیم. در نظر داشته باشید که این قطعات و اجزا در برخی از موتور برق‌ها وجود دارد.

سیستم لرزه گیر

این قابلیت، بخشی از اجزای موتور برق‌های جدید می‌باشد. این ویژگی را می‌توان یکی از بهترین ویژگی‌های یک موتور برق دانست، زیرا اگر موتور برق بلرزد قطعات دیگر به سختی کار خود را انجام می‌دهند.

شیر روغن

از این قسمت شما می‌توانید روغن را به داخل دستگاه بریزید. توجه داشته باشید که در کنار این شیر یک توضیح در تمام دستگاه ها وجود دارد که نحوه استفاده درست را به شما نشان می‌دهد. لطفا برای افزایش عمر دستگاه به این نکته توجه کنید.

کلید مدار محافظتی

موتور برق‌های مجهز به مدرن ترین کلیدها و مدارهای حفاظتی می‌باشند. این کلیدها وقتی در دستگاه اختلالی به وجود می‌آید به شما اجازه می‌دهند تا دستگاه را از آنجا غیر فعال کنید.

نمایشگر دستگاه

موتور برق‌ها مجهز به نمایشگرهای دیجیتالی و عقربه‌ای بوده تا مصرف کنندگان به آسانی توانایی بررسی و کنترل پارامترهای خروجی دستگاه را داشته باشند.

دستگیره های حمل ونقل

برای سهولت در جابه جایی و قرار گیری دستگاه در وضعیتی متعادل و باثبات موتور برق‌ها این دستگیره را در اجزای این دستگاه قرار داده است.

کلید خاموش و روشن

این کلید اولین مرحله برای شروع به کار دستگاه می باشد و در برخی از مدل‌ها یک چراغ داخل آن گذاشته شده تا شما را از وضعیت این کلید در هر زمانی مطلع باشید.

فیلتر هوا

فیلتر هوا با آن سادگی که در ظاهر دارد باعث می‌شود تا هوای تمیز به دستگاه وارد و هوای آلوده و دارای آلایندگی از دستگاه خارج شود.

شیر بنزین

کاربرد بسیار مهم این شیر در زمان‌های اضطراری خود را نمایان می‌سازد پس در محافظت از این قسمت بسیار کوشا باشید. این شیر برای تنظیم درجه استفاده بنزین استفاده می‌شود.

باک موتور برق

با توجه به طراحی منحصر به فرد و با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا موتور برق‌ها به محکم ترین و کارآمدترین باک‌ها در سطح جهان می‌باشد. در برخی از این دستگاه‌ها باک بنزین 2 بار عایق شده است تا از سوراخ شدن و هر آسیب دیگری جلوگیری شود.

سنسور هشدار روغن

یکی از اجزای موتور برق‌ها برای حفاظت موتور، سنسور کنترل روغن دستگاه می‌باشد تا در صورت اختلال در میزان روغن به جهت جلوگیری از آسیب دیدگی اقدام به خاموش کردن آن کند.

سخن پایانی

 در این مقاله از شرکت صنایع جوش و برق دلتا درباره اجزای دیزل ژنراتور با شما همراه بودیم. این شرکت در کنار فروش موتور برق‌های نو، اقدام به اجاره دادن موتور برق کارکرده و کم کارکرد نیز می‌کند. اگر توان خرید دستگاه‌های نو را ندارید، می‌توانید اقدام به اجاره موتور برق کنید.